Tag: arrestime

FOTO/Kontrolle nga policia, momenti i ndalimit të dy personave në portin...

Dy persona janë ndaluar nga policia gjatë aksionit blic që po mbahet aktualisht në portin e Durrësit për drogë dhe armë e kontrabandë. Burime nga...

Burg për 20 ish-punonjës të Kadastrës Durrës, për 6 detyrim paraqitje,...

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën “arrest me burg” për 20 ish-punonjësit e zyrës së Kadastrës, të cilët u ndaluan nga policia (dyshohet) lidhur...

Policia nis sërish arrestimet te Unaza e re, pranga edhe operatorit...

Pas protestës së zhvilluar mbrëmjen e së premtes policia ka nisur sërish një aksion për të ndalur personate identifikuar si organizatorë të saj. Tubimi është...

Trafik armësh nga Shqipëria drejt Greqisë, arrestohen 16 persona nga policia...

Një rrjet ndërkombëtar i trafikut të armëve kryesisht kallashnikovë dhe municioneve u godit nga policia greke në zonën e Kretës. Grupi kriminal ishte i...

5 të arrestuar për luftën në spitalin e Fierit

Policia e  Fierit vuri në pranga pesë persona në lidhje me sherrin e mbrëmjes së kaluar në Levan. Në pranga kanë rëndë dytë rinjtë...

Konfirmohen tensionet dhe përplasjet tek Unaza, policia ndalon babë e bir...

Më herët Sali Berisha dhe Klevis Balliu denoncuan informacionet e fundit nga Unaza e Re, ku thuhej sipas dëshmive se policia kishte nisur nga...

DETAJE/Aksioni i policisë, brenda 24-orëve disa të arrestuar në Vlorë

Policia e Vlorës njofton se ka arrestuar 7 persona, dy prej të cilëve ishin në kërkim, ndërsa 5 janë prangosur në kushtet e flagrancës. Blutë...

Shoqërimet e para, ndalohen 2 vëzhguesit e PD-së në Fier

Raportohet për dy shoqërimet e para në ditën e votimeve. Sipas burimeve, dy vëzhgues të PD-së në Fier Klevis Berzheta dhe Fredi Davidi janë shoqëruar...

Strategjia e frikesimit, Prokuroria ka arrestuar 75 persona me akuza per...

Te pakten 75 persona janë arrestuar dhe ndaluar në Tiranë,Kavajë, Fier, Elbasan, Shkodër, Dibër, Mat, Pogradec dhe Tropojë, për vepra penale që prekin zgjedhjet...

EMRAT/Kontrabandë në kufi, pranga 3 personave, doganieri në kërkim

Një rast tjetër i futjes së mallrave kontrabandë është shënuar në kufi. 3 persona janë arrestuar dhe një tjetër është shpallur në kërkim për...