Arrestohet me forcë avokati në Lezhë

Ndaje

Avokati Gjergj Neli është shoqëruar me forcë nga policia e Lezhës teksa ishte në zyrën e avokatisë e po punonte.

Bashkëshortja e avokatit, zëvendëskryetarja e Dhomës së avokatisë, Shaqe Marinaj, ka denoncuar se bashkëshorti i saj është dhunuar nga uniformat blu.

Ajo ka kërkuar që të veprohet menjëherë ndërsa ka bërë gati padinë për SHÇKB e ka kërkuar që të sekuestrohen kamerat e sigurisë për të evidentuar dhunën e ushtruar ndaj avokatit Gjergj Neli.

Shoqërimi i avokatit mësohet të jetë bërë pasi ai ka vendosur dy stola në hyrje të zyrës për shkak të Covid-19 dhe për këtë është denoncuar nga një banor i pallatit, ku ndodhet zyra e tij.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje