EMRAT&DENIMET/ Gjykata dha denimet per 35 persona te 7 grupeve kriminale

Ndaje

35 anëtarë të 7 grupeve kriminale që u hetuan për trafikim te mbi 300 persona drejt vendeve të BE, Anglisë, SHBA dhe Kanada u denuan nga GjKKO.

Bandat trafikonin ne  këmbim të vlerave monetare, që varionin nga 7 mijë paund për në Britani, dhe 25 mijë deri në 30 mijë dollarë për në SHBA e Kanada.

Grupet u goditen 2 vite më parë, nga një aksion i gjerë i policisë shqiptare, në bashkëpunim me policinë franceze, italiane, spanjolle dhe angleze, si dhe dy agjentë specialë të Shërbimit Diplomatik të Sigurisë së Departamentit Amerikan të Shtetit.

Lista e denimeve:

Ardian Corri 8 vite
Luan Qyrku 7 vite

3-Eno Mucollari                6 vite

4-Ardian Gurakuqi    6 vite e 4 muaj

5-Zaim Hysenbelliu          7 vite

6-Arben Kajaçi                   6 vite

7-Genci Osmanaj   

5 vite 4 muaj

8-Oltjan Serani 4 vite

9-Tanush Prenga  5 vite 4 muaj

10-Liri Muçollari               4 vite

11-Fuat Zaimi 5 vite 8 muaj

12-Nikolin Priska               4 vite

13-Ylber Rama                   4 vite

14-Haki Tarja 4 vite

15-Bedri Bendaj                6 vite

16-Erenik Avdylli  4 vite

17-Nik Bushi 5 vite 8 muaj

18-Kolë Vushaj 7 vite e 4 muaj

19-Emiljan Sinjari,            4 vite

20-Alfred Kalaj                   8 vite

21- Mhill Zefi  6 vite

22-Nosh Volaj  5 vite e 4 muaj b

23-Prel Gjelaj 5 vite e 4 muaj

24-Sokol Duli 6 vite e 8 muaj

25-Euglen Dushku            4 vite

26-Leonora Dushku         4 vite

27-Roza Frroku                  4 vite

28-Blerim Brahimi            5 vite 4 muaj

 29-Luigj Shtinja, 5 vite 4 muaj

30-Esat Cakoni   4 vite burg;

31- Fatos Muja 5 vite 8 muaj

32-Kreshnik Muja,           5 vite 8 muaj

33- Artur Karaj,                 6 vite

34-Kristian Zallinaj   5 vite e 4 muaj

35-Mensur Selami,          6 vite

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje