Tragjike, dy vëllezër shqiptarë vdesin nga Covid brenda 3 ditëve

Ndaje

Një tragjedi ka ndodhur në familjen Qafleshi nga Dragashi. Brenda tri ditësh kjo familje ka humbur dy persona si pasojë e koronavirusit.

Vëllezërit Shemsedin dhe Avdurrahim Qafleshi nuk kanë arritur ta fitojnë betejën me koronavirusin. Kështu njëri ndërroi jetë në moshën 57 vjeçe e tjetri në të 60-at. Të dy ishin duke u trajtuar në Spitalin Rajonal të Prizrenit.

Lidhur me rastin “Gazeta Express” ka kontaktuar me kryetarin e Dragashit, Shaban Shabani, i cili tha se vdekja e vëllezërve Qafleshi është humbje e madhe.

“Para 3 ditësh ka ndërruar jetë njëri prej vëllezërve, tani pas dy ditësh vëllai tjetër. Ata kanë qenë duke u trajtuar në Spitalin Rajonal të Prizrenit, fatkeqësisht nuk e kanë përballu luftën me koronavirusin”, tha Shabani.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje