Xherdan Shaqiri infektohet me koronavirus, mungon në ndeshjen e rëndësishme

Sulmuesi anësor i Liverpool, Xherdan Shaqiri, ka rezultuar pozitiv me Koronavirus. Lajmin e ka konfirmuar Federata Zviceriane e Futbollit përmes një deklarate zyrtare.

Kombëtarja zviceriane është grumbulluar për ndeshjet e radhës në Ligën e Kombeve dhe e gjithë skuadra dhe stafi teknik i janë nënshtruar testeve të Covid-19.

28-vjeçari është infektuar dhe tashmë do të ndjekë të gjithë protokollet mjekësore. Shaqiri nuk do jetë i gatshëm për ndeshjet e Zvicrës, ku duelin e parë ata e kanë ditën e shtunë kundër Spanjës në transfertë.

https://mobile.twitter.com/SFV_ASF/status/1313406681934594048?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1313406681934594048%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=https%3A%2F%2Fabcnews.al%2Fe-fundit-xherdan-shaqiri-infektohet-me-koronavirus%2F

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje