Tag: xherdan shaqiri

Xherdan Shaqiri infektohet me koronavirus, mungon në ndeshjen e rëndësishme

Sulmuesi anësor i Liverpool, Xherdan Shaqiri, ka rezultuar pozitiv me Koronavirus. Lajmin e ka konfirmuar Federata Zviceriane e Futbollit përmes një deklarate zyrtare. Kombëtarja zviceriane...

Dopieta ndaj United, Jurgen Kloop fjalë “brilantësh” për Shaqirin

Liverpool ka ruajtur pozitat në krye të Premier League. "The Reds" triumfuan 3-1 kundër Manchester United, falë edhe dopietës së Xherdan Shaqirit. Paraqitja e mesfushorit...

VIDEO/ Shaqiri hero në derbin anglez, shënon dy gola në 10...

iverpooli ka shënuar fitore mjaft të rëndësishme 3-1 në derbin ndaj rivalit të përbetuar Manchester Unitedit në kuadër të xhiros së 17-të në Premierligë...

Xherdan Shaqirin e çon nëna me ble bukë

Futbollisti shqiptar Xherdan Shaqiri nuk e bën dyshë fjalën e mamsë së tij. Dhe as kur bëhet fjalë për të blerë bukë. Ylli i Liverpool ka...

Shaqiri mund të përjashtohet nga ndeshja ‘e nxehtë’, shkak ”shqiponja” e...

Gjesti i Xherdan Shaqirit  me shqiponjën ka marrë vëmendjen e medias prestigjioze britanike 'Independent'. Media i ka kushtuar një artikull ku shkruan se ylli...

Xherdan Shaqiri nuk i trembet serbëve

Mesfushori i Liverpool, Xherdan Shaqiri nuk e ka problem për të luajtur në Serbi, kur "The Reds" të përballen me Crvena Zvezda në "Marakana"...

Paralajmërimi i fortë për Shaqirin, drejtori serb: Nëse vjen në stadium,...

Xherdan Shaqiri tashmë është pjesë e ekipit anglez Liverpool dhe pritet që të bëjë emër dhe me këtë skuadër. Në ndeshjen e radhës, Livepool do...

Xherdan Shaqiri ‘zhgënjen’ para ekipit të ri, shokët e skuadrës publikojnë...

Xherdan Shaqiri është përfundimisht pjesë e Livepool, sezonin e ardhshëm. Ai do të veshë fanellën e skuadrës nga ku pritet të lejë gjurmë në...