KPA shkarkon Donika Prelen, arsyet e largimit te prokurores

Ndaje
Donika Prela - Arta Marku

Komisioni i Pavarur i Apelit, KPA ka vendosur shkarkimin nga detyra të Donika Prelës, duke rrezuar vendimin e dhënë më parë në KPK.

KPA konstatoi se për një apartament, subjekti ka mungesë të justifikimit të burimit financiare.

Subjekti ka probleme me burimin financiar për një hua prej 25 mijë euro. KPA del në përfundimin se ka deklarim të pasaktë per pasurine nga ana e Prelës dhe për këtë ajo duhet shkarkuar përfundimisht nga sistemi i drejtësisë./DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje