Kandidatet e PD, zbardhet lista e Matit, Dibres dhe Bulqizes. Per ke do votoje anetaresia

Ndaje

Partia Demokratike ka zbardhur emrat që kanë kaluar fazën e parë të përzgjedhjes, si kandidate ne qarkun e Dibres. Anetaresia e PD ne Mat, Bulqize dhe Peshkopo do te votoje sot duke filluar nga ora 10.00 deri në orën 18.00.

Lista Eshte seleksionuar nga Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve, sipas udhëzimit do ti nënshtrohet votimit të antarësisë:

Dega Mat, Qarku Dibër, lista është si më poshtë: 1. BASIR ÇUPA; 2. DEA KAZIU; 3. DENISA VATA; 4. DHURATA ÇUPI; 5. KRESHNIK ÇOLLAKU; 6. LINDITA DODA; 7. NEZIR RIZVANI.

Dega Bulqizë, Qarku Dibër, lista është si më poshtë: 1. BARDHYL RAMA; 2. DURIM BALLA; 3. EDMOND ISAKU; 4. FLLANXA LOSHA; 5. MUIS LLANAJ; 6. PETRIT DODA.

Dega Dibër, Qarku Dibër, lista është si më poshtë: 1. AGRON QOKU; 2. ALBERT KOJKU; 3. BAJRAM BALLIU; 4. ILIR HYSA; 5. JETON KALOSHI; 6. LUAN HAKA; 7. MIRELA MAZARI; 8. NEHAT COLLAKU; 9. XHEMAL GJUNKSHI.

Renditja në lista e kandidatëve është bërë në mënyrë alfabetike, dhe jo në bazë të mbështetjes që ata kanë marrë nga baza e partisë./DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje