“Foton ma nxore por çekun e bebes nuk e mora”, Zhupa nxjerr provat: Qeveria mashtron nënat e reja

Ndaje

Zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina Zhupa ka publikuar një koment të bërë në faqen e kryeministrit Edi Rama, në një postim për çekun e bebes.

Sipas Zhupës, Rama gënjen duke postuan fotot e nënave të reja të cilat në të vërtetë nuke ka marrë çekun e dhënë nga qeveria.

Ajo thotë se në këtë formë del hapur gënjeshtrua e Ramës, ndërsa shprehet se nuk ka formë propagande që e fsheh revoltën e kësaj nëne.

Zvarritje pa fund për të tërhequr bonusin e bebes, procedura të komplikuara me afate, të gjitha kurthe që nënat dhe baballarët mos marrin asnjë ndihmë reale nga shteti.

Nuk ka formë propagande që e fsheh revoltën e kësaj nëne, që i kanë përdorur foton e saj dhe të foshnjes për të gënjyer për bonusin e bebes.

Shqiptarët nuk janë për tu tallur dhe përdorur po për t’u ndihmuar. Por Kryegënjeshtari në ikje nuk e bëri kurrë”, shkruan Ina Zhupa.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje