Infermieri shqiptar akuzohet se vodhi 6 mije euro nga pacienti qe vdiq nga covid

Ndaje

Një ngjarje e cuditshme ka ndodhur me nje pacient me covid i cili vdiq nga kjo semundje ndersa per te ishte kujdesur nje infermier shqiptar.

I fermier 41-vjeçar, me origjinë shqiptare dhe me banim në Boltiere të Italisë, dhe e fejuara e tij, një 24-vjeçare nga Fara d’Adda, u raportuan në Prokurorinë e Bergamos për vjedhje ndaj një personi të paaftë për të kuptuar dhe për të patur dëshira.

Ata akuzohen se kanë grabitur 6 mijë euro nga një llogari bankare. Llogaria i përkiste një pacienti 66-vjeçar që ishte infektuar me koronavirus.

Për shkak të sëmundjes, ai vdiq. Këtë gjë e shfrytëzoi infermieri, që i vodhi llogarinë bankare me anë të kartës.

Gjatë kontrolleve në shtëpinë e çiftit u gjetën kompjuterë, televizorë dhe pajisje të tjera blera me paratë e vjedhura, raportojne mediat italiane cituar nga vizion tv./DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje