EMRI/U vendos dje në intubim, ndërron jetë brenda pak orësh mjeku pneumolog

Ndaje

Ndërron jetë nga Covid mjeku pneumolog Anibal Byberi.

Mësohet se Byberaj ka shkuar dje në spitalin “Shefqet Ndroqi”, në gjendje të rëndë dhe është vendosur në intubim menjëhere, por fatkeqësisht nuk ka mundur të mbijetoj.

Byberaj ka qenë mjek në Tropojë, ka mbajtur dhe postin e drejtorit të spitalit të Tropojës, duke iu shërbyer qindra qytetarëve.

Nuk bëhet e ditur se prej sa ditësh mjeku ishte prekur nga Covid 19, dhe se pse shtrimi i tij në spital ka ardhur vetëm dje, kur gjendja ishte përkeqësuar ndjeshëm.

Lajmi pritet te konfirmohet nga autoritetet.

vijon..

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje