Miratohet raporti, Parlamenti “fal” Metën

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar raportin final të Komisionit Hetimor për Shkarkimin e Presidentit Ilir Meta.

Raporti është miratuar me 78 vota pro, 17 kundër dhe 8 abstenim.

Raporti përfundimtar i Komisionit Hetimor është tërhequr nga shkarkimi i Presidentit të Republikës, pas raportit të Komisionit të Venecias, i cili doli në përfundimin se Presidenti nuk ka kryer shkelje të rënda sa për t’u shkrarkuar.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje