Tag: miratohet

Krijohet KQZ-ja e re/Zgjidhet kryetar Ilirjan Celibashi, zgjidhen dhe anëtarët e...

Ilirjan Celibashi zgjidhet kryetari i ri i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve me 106 vota pro të deputetëve të Parlamentit. KQZ-ja e re Ilirjan Celibashi zgjidhet komisioner...

Mazhoranca siguron votat në Kuvend, miratohet Kodi Zgjedhor

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor ku përfshihet heqja e koalicioneve, ulja e pragut në 1 për qind dhe e drejta e kryetarit të partisë të...

Hiqet tatim-fitimi për bizneset e vogla, kuvendi miraton disa akte

Kuvendi i Shqipërisë miratoi Aktin Normativ për rishikimin për herë të tretë të buxhetit të shtetit si pasojë e situatës së krijuar nga pandemia e...

Miratohet raporti, Parlamenti “fal” Metën

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar raportin final të Komisionit Hetimor për Shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Raporti është miratuar me 78 vota pro, 17 kundër...

Miratohet shtyrja e gjendjes së fatkeqësisë natyrore deri më 23 qershor

Me 91 vota pro, 5 kundër dhe 3 abstenim, parlamenti miraton shtyrjen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore deri më 23 qershor. Në përgjigje të deputetëve...

Parlamenti grek ratifikon marrëveshjen, si do të funksionojë njohja e patentave...

Komisioni i Përhershëm për Prodhim dhe Tregti në Parlamentin grek miratoi të mërkurën Projektligjin e Ministrisë greke të Infrastrukturës dhe Transportit për njohjen e ndërsjellë të lejeve të drejtimit midis...

LAJM I FUNDIT/Komisioni i Ligjeve miraton në parim paketën “Anti-shpifje” të...

Komisioni i Ligjeve ka miratuar në parim paketën Antishpifje të propozuar nga qeveria. Edhe pse kjo paketë ka pasur kundërshtime të forta për këtë paketë,...

Miratohet me 76 vota pro buxheti i 2019, ja socialistët që...

Kuvendi miratoi sot Buxhetin e Shtetit për vitin 2019. Parlamenti votoi me 76 vota pro, asnjë kundër, asnjë abstenim. Kuvendi rrëzoi amandamentin e propozuar nga...

Me 75 vota pro, mazhoranca miraton ligjin ‘Për lojërat e fatit’

Mazhoranca ka miratuar projekt ligjin për 'Lojërat e Fatit' me 75 vota pro, pa prezencën e opozitës. Ky ligj i diskutuar shumë ditët e fundit,...