Mbyllet reparti i Gjinekologjisë në Elbasan, infektohen me COVID infermieret

Ndaje

Është mbyllur reparti i gjinekologjisë pranë spitalit të Elbasanit.

Shkak për mbylljen është infektimi i katër infermiereve, të cilat rezultuan pozitiv me covid-19.

Nga 19 tamponë që janë marrë, pas rasteve të para të covid-19 në martenitetin e Elbasanit, kanë rezultuar edhe 4 të infektuar të tjerë.

Burime për ABC News kanë njoftuar se vijon gjurmimi i rasteve, pasi katër infermieret kanë pasur kontakte të shpeshta me pjesëtarë të tjerë të stafit mjekësor, të këtij spitali.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje