IRONIA/Paloka i përgjigjet Ramës: “Si ajo shprehja, të kesh dy …, që një ta mbash e një ta çashë…”

Ndaje

Edi Paloka e ka ironizuar fort kryeministrin Edi Rama, pasi ky i fundit nuk i kurseu deklaratat ndaj opozites, teksa fliste per Eurobondin, borxhin prej 650 milionesh qe e mori Shqiperia dhe qe duhet te lahet brenda 7 viteve.

Paloka shkruan ne rrjetet sociale me ironi te forte, duke permendur profesionet e vertete te kryeministrit dhe ministres ne krahe, te ekonomise dhe thote se nuk mund te krahasohen dot me specialistet e ekonomise nga radhet e PD.

Paska dale mesuesi i vizatimit , ne krah me nje mesues anglishteje dhe nje shitese sufllaqesh (pikerisht ata qe e kane cuar ekonomine shqiptare ne humnere sepse e vetmja gje qe dijne te bejne eshte te vjedhin) dhe paska bere “ironi” me specialistet e ekonomise te PD …!!! Si eshte ajo shprehja : “Te kesh dy …, qe nje ta mbash e nje ta çashe…”,-shprehet Paloka.

Shqipëria ka dalë në tregjet ndërkombëtare me një eurobond të ri prej 650 milionë eurosh, i cili do të shkojë për të mbuluar borxhin e vjetër pjesërisht, por edhe për të mbuluar nevojat e reja për financim, sidomos në një kohë që ekonomia dhe financat e vendit kanë kaluar krizën e tërmetit të fundvitit të kaluar dhe atë aktuale me Covid-19.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje