VIDEO/Ademi thumbon Lleshajn gjatë takimit: Ne në Shkodër nuk bëjmë plazh më 15 nëntor

Ndaje

E vendosur afer ministrit Sander Lleshaj, kryetarja ende ne detyre e Bashkise se Shkodres, ka vendosur ti flase hapur dhe ne sy ketij te fundit, lidhur me disa vendimet qe nuk i pelqejne per qytetaret e saj.

Qeveria ka vendosur që sezoni turistik veror të zgjatet deri më 15 nëntor dhe një zgjatje e tillë sezonit nuk përkon me gjithe realitetin turistik të Shqipërisë. Kryetarja e bashkisë Voltana Ademi i shprehu shqetësimin ministrit të Brendshëm duke kërkuar që të rishihet ky vendim.

“Dua të shpreh shqetësimin e agjencive të operatorëve turistikë të Velipojë që ka të bëjë me rritjen e kostove trë zënies së hapësirës sa i takon sezonit dhe lidhet me me periudhën që është caktuar si sezon plazhi. Sezoni është caktuar nga data 1 qershor deri  nga data 15 nëntor, por ne në Shkodër nuk bëjmë plazh më 15 nëntor. Procedura që po aplikohet nga vendimi i ri i VKM për plazhet dhe stacionet e plazheve ka mangësi dhe shpresojmë të tejkalohen në mënyrën që të mos bëhemi barrë që të bëjmë të mundur të funksionojnë stacionet e plazhit.”

live/ Voltana Ademi replikon me Sander Lleshaj ne Velipoje

Publiée par EeTimes.al sur Vendredi 5 juin 2020

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje