Tag: voltana ademi

FOTO/Tre javë pas infektimit kryebashkiakja rikthehet në detyrë, shfaqet me maskë...

Kryetarja e Bashkisë Shkodër ende pa bërë 3 javë pas konfirmimit me COVID- 19 shfaqet në një takim të mbledhjes se komisionit të mbrojtjes...

E FUNDIT/ Voltana Ademi konfirmohet pozitive me koronavirus

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi është konfirmuar pozitive me koronavirus. Ademi është konfirmuar sot me koronavirus pas bërjes së tamponit një ditë...

VIDEO/Ademi thumbon Lleshajn gjatë takimit: Ne në Shkodër nuk bëjmë plazh...

E vendosur afer ministrit Sander Lleshaj, kryetarja ende ne detyre e Bashkise se Shkodres, ka vendosur ti flase hapur dhe ne sy ketij te...

Shkodra kthehet në epiqendrën e koronavirusit, Ademi zbulon tri vatrat kryesore:...

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi ka reaguar sërish pas rasteve të shtuara të qytetarëve me COVID 19 në këtë qytet. Kryebashkiakja Voltana Ademi tha se...

VIDEO/Gjykata Kushtetuese pranon kërkesën e Voltana Ademit, çfarë pritet të ndodhë...

Gjykata Kushtetuese ka pranuar shqyrtimin e kërkesës së depozituar nga Voltana Ademi si kryetare e Shoqatës së Bashkive të Shqipërisë dhe kryetare e Bashkisë...

Rama u kap me Shkodrën, Voltana Ademi i kthen përgjigje: I...

Pasi kryeministri Edi Rama e përmendi sot në një deklaratë teksa fliste për bashkitë që janë ende pa kryetarë, vjen një reagim nga Voltana...

“E ftuam por nuk erdhi”, Voltana Ademi përgënjeshtron Manjan: Gënjeshtra e...

Ditën e sotme Komisioni i Ligjeve pretendoi se kishte ftuar kryebashkiaken ende në detyrë, Voltana Ademi, që të merrte pjesë në mbledhje. “I kemi bere...

Ministria e Financave: Nuk bllokuam parate per Shkodren

Ministria e Financave hodhi poshte sot pretendimin e kryetares se bashkise se Shkodres, Voltana Ademi, per nderprerjen e financimeve nga ana e qeverise. Zedhenesja e...

Ndersa PS eshte ne mbledhje ta shkarkoje, Voltana Ademi publikon lajmin...

Ndersa po mbahej mbledhja e keshillit bashkiak ne Shkoder per te larguar kryetaren Voltana Ademi, kjo e fundit pervec protestes ka zgjedhur te lajmeroje...

Pas takimit me Borchardt, Ademi më e vendosur: 6 përqindëshat nuk...

24 orë pas takimit të gjatë me Ambasadorin e OSBE, Bernd Borchardt, kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, ka treguar dhe njëherë vendosmërinë e saj...