Tag: voltana ademi

Shkodra kthehet në epiqendrën e koronavirusit, Ademi zbulon tri vatrat kryesore:...

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi ka reaguar sërish pas rasteve të shtuara të qytetarëve me COVID 19 në këtë qytet. Kryebashkiakja Voltana Ademi tha se...

VIDEO/Gjykata Kushtetuese pranon kërkesën e Voltana Ademit, çfarë pritet të ndodhë...

Gjykata Kushtetuese ka pranuar shqyrtimin e kërkesës së depozituar nga Voltana Ademi si kryetare e Shoqatës së Bashkive të Shqipërisë dhe kryetare e Bashkisë...

Rama u kap me Shkodrën, Voltana Ademi i kthen përgjigje: I...

Pasi kryeministri Edi Rama e përmendi sot në një deklaratë teksa fliste për bashkitë që janë ende pa kryetarë, vjen një reagim nga Voltana...

“E ftuam por nuk erdhi”, Voltana Ademi përgënjeshtron Manjan: Gënjeshtra e...

Ditën e sotme Komisioni i Ligjeve pretendoi se kishte ftuar kryebashkiaken ende në detyrë, Voltana Ademi, që të merrte pjesë në mbledhje. “I kemi bere...

Ministria e Financave: Nuk bllokuam parate per Shkodren

Ministria e Financave hodhi poshte sot pretendimin e kryetares se bashkise se Shkodres, Voltana Ademi, per nderprerjen e financimeve nga ana e qeverise. Zedhenesja e...

Ndersa PS eshte ne mbledhje ta shkarkoje, Voltana Ademi publikon lajmin...

Ndersa po mbahej mbledhja e keshillit bashkiak ne Shkoder per te larguar kryetaren Voltana Ademi, kjo e fundit pervec protestes ka zgjedhur te lajmeroje...

Pas takimit me Borchardt, Ademi më e vendosur: 6 përqindëshat nuk...

24 orë pas takimit të gjatë me Ambasadorin e OSBE, Bernd Borchardt, kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, ka treguar dhe njëherë vendosmërinë e saj...

FOTO/Ademi zbardh takimin me Borchardt, prezanton projektin e ri me OSBE

Kryebashkiakja ende në detyrë e Shkodrës, Voltana Ademi, ka zbardhur detaje nga takimi dy-orësh me ambasadorin e OSBE në Tiranë, Bernd Borchardt. Përmes një mesazhi...

E vendosur deri në fund, Ademi vijon betejën: Ja çfarë i...

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi do të vijojë betejën e saj për të mos u larguar nga zyra e institucionit qe drejton....

Kryebashkiakja nuk ndalet, letër KQZ-së: Dua filmimet e çdo QV-je, brenda...

Kryetarja e Bashkisë në Shkodër, Voltana Ademi është kthyer në një ndër zërat më të fuqishëm kundërshtues lidhur me zhvillimin e zgjedhjeve të 30...