E FUNDIT/ Voltana Ademi konfirmohet pozitive me koronavirus

Ndaje

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi është konfirmuar pozitive me koronavirus. Ademi është konfirmuar sot me koronavirus pas bërjes së tamponit një ditë më parë.

Mësohet se Ademi ka qenë me temperaturë 37.5 gradë prej ditës së djeshme, ndërsa nuk është paraqitur në zyrë prej një jave.

Ajo nuk ka komplikacione të tjera prej virusit dhe tashmë gjendet e izoluar në shtëpinë e saj. Nuk dihet saktësisht se ku është infektuar, por dyshohet se të ketë rënë në kontakt me virusin gjatë takimeve me qytetarët.

Pas konfirmimit të Ademit pritet testimi i personave të tjerë, me të cilët ka patur kontakt.

vijon…

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje