Zbulohet skandali dhe mashtrimi i Kylie Jenner, Forbes: Nuk është miliardere

Ndaje

Kylie Jenner nuk është miliadere. Skandalet me familjen Kardashian nuk kane te sosur.

Forbes ka shkruar sot se “prodhuesja e në linje makeupi”, Kylie (22vjeç) “ka bërë një mori gënjeshtrash  në vazhdimësi në lidhje me të ardhurat e kompanisë dhe deklarata false të taksave për të arritur të një shumë e madhe parash”.

Skandali më i madh për gënjeshtra për pasuri ka ardhur sot nga revista e njohur Forbes e cila ka shkruar se Kylie Jenner ka gënjyer për pasurinë e saj.

Zbulimet janë arritur pas auditimit të Coty ku tregojnë të ardhurat dhe fitimet e vërteta të Kylie Cosmetics. Kylie shiti 51 për qind të kompanisë te Coty në një marrëveshje që u vlerësua rreth 1.2 miliard dollarë.

Forbes shkruan që Kylie, edhe pse ka përfituar rreth 340 milionë dollarë pas shitjes përfshirë taksat ka një pasuri personale që është më pak se 900 milionë dollarë.

Revista shkruan që financat e “Kylie Cosmetics” janë fryrë më shumë se duhet.

Por në media doli vetëm ana e mirë e marrëveshjes. Dosjet e publikuara nga kompania ‘Coty’ treguan një sekret që familja Kardashian-Jenner e ka mbajtur për një kohë të gjatë: Biznesi i Kylie është më i vogël, dhe më pak fitimprurës, sesa familja e ka reklamuar për vite me rradhë- e kjo gjë është besuar nga konsumatorët dhe nga vetë Forbes.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje