Panik dhe alarm në Korçë, mamasë tentojnë t’i rrëmbejnë nga dora vajzën 4 vjeçe

0Shares
0

Rreth orës 22:00, mbrëmjen e së premtes, në lagjen nr. 17 të qytetit të Korçës, një person identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur ka tentuar të rrëmbeje një fëmije 4-vjeçar.

Nga burimet e gazetareve, bèhet  me dije se vajza ka qenë pranë nënës në momentin që një person rreth moshes 20 vjec i është afruar për ta rrëmbyer, por disa metra nga vendi i ngjarjes është kapur nga banorë të lagjes të cilët më pas kanë njoftuar Policinë.

Policia menjëherë pas sinjalizimit ka mbërritur në vendngjarje dhe ka shoqëruar disa persona, te cilet kane sqaruar rrethanat e ngjarjes dhe me pas eshte bere i mundur edhe arrestimi i personit te tentoi te rrembente femijen.

Thuhet se ai vuan nga probleme te shendetit mendor, por ende nuk ka te dhena per identitetin e tij.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje