FOTO/Basha shpërndan postimin e Ambasadorit, mesazhi nga Soreca për drejtësinë dhe krimet elektorale

Ndaje

Kryetari i opozites Lulzim Basha ka shpërndarë postimin e ambasadorit të BE, Luigi Soreca në 28 vjetorin e vrasjes nga mafia të gjykatësit Giovani Falcone.

Giovanni Falcone është frymëzim për çdo magjistrat të përkushtuar ndaj drejtësisë së vërtetë dhe përparimit të vendit të tij. Ndëshkimi i korrupsionit politik dhe i krimeve elektorale të pushtetarëve në bashkëpunim me krimin e organizuar, janë parakusht për integrimin e 🇦🇱 në 🇪🇺.”,-thuhet ne postimin e Soreces.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje