Tag: soreca

“Lajmet për lidhjen intime me zv.ministren të qëllimshme”, Meta merr masa...

Pas deklaratave te ambasadorit te BE, Luigi Soreca, se lajmet lidhur me nje lidhje te mundshme mes tij dhe zv/ministres Rovena Kuko ishin te...

U përfol për një lidhje me zv.ministren Kuko, ambasadori Soreca reagon...

Para pak kohësh, u aludua fort dhe kishte media qe pretendonin me bindje te madhe se ambasadori Luigi Soreca kishte lidhje me një zyrtare...

VIDEO/Inaugurohet reparti i ri i RENEA-s, Rama dhe Soreca ndjekin nga...

Në 107- vjetorin e krimit të Policisë së Shtetit, forcat elitë të saj RENEA do të kenë një repart të ri. Godina e re...

“Si t‘i kuptojmë deklaratat e Komisionerit Hahn dhe Ambasadorit Soreca”

Nga Sali Berisha Miq, pas votimit te Bundestagut Gjerman , jo vetem per te hedhur poshte raportin e Komisionit Europian qe rekomandonte si çdo vit,...

Berisha, a ka njohuri Soreca per ligjin Fusha qe pastron narko-eurot

Reagim i Berishes ndaj deklaratave te ambasadorit Soreca! Une jam nga ata qe kam mirepritur me sinqeritet ardhjen e ambasadorit Luigi Soreca ne Shqiperi. Kjo...

Regjisori Budina i kthehet kundër Sorecës: Arsyet pse s’jam dakord me...

Regjisori Robert Budina i ka renditur ambasadorit të Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, arsyet pse nuk e sheh të politizuar debatin për Teatrin...

Ish-ministri për Sorecën: Sa herë fjalët nuk janë të mira për...

Ish-ministri Ylli  Manjani ka marr shkas nga reagimi i fundit i Sorecës, lidhur me teatrin  Kombëtar për të dhënë një tjetër koment mbi sjelljet...

Përplasjet për Teatrin, si e komenton Soreca: Është çështje delikate, nuk...

Ambasadori i BE-së në vendin tonë Luigi Soreca ka deklaruar se Teatri Kombëtar tashmë është  çështje delikate dhe politizuar, ndërsa ka devijuar në dhënien...

Projektligji për median online/Reagon Soreca

Delegacioni i BE-së në Tiranë dhe Komisioni Evropian, kanë shqyrtuar projektligjin për median online, të quajtur ndryshe “paketa antishpifje”, të hartuar dhe të miratuar...

”Që ta mbledhë mendja Sorecca e të tjerët”, ish-ministri: Shteti i...

Ish-ministri Ylli Manjani ka një përgjigje tjetër dhe sqarim për ndërkombetarët. Pas reagimit të fundit të Sorecës, i cili kërkonte dialog mes palëve politike...