Tag: soreca

FOTO/Basha shpërndan postimin e Ambasadorit, mesazhi nga Soreca për drejtësinë dhe...

Kryetari i opozites Lulzim Basha ka shpërndarë postimin e ambasadorit të BE, Luigi Soreca në 28 vjetorin e vrasjes nga mafia të gjykatësit Giovani...

TEATRI/Europa Nostra reagon sërish: Na bëni të ditur kur ambasadori i...

Heshtja e disa prej personazheve me te rendesishem ne vend, pas shembjes se Teatrit Kombetar, ndoshta kumbon me shume se vete zhurma e fadromes...

“Lajmet për lidhjen intime me zv.ministren të qëllimshme”, Meta merr masa...

Pas deklaratave te ambasadorit te BE, Luigi Soreca, se lajmet lidhur me nje lidhje te mundshme mes tij dhe zv/ministres Rovena Kuko ishin te...

U përfol për një lidhje me zv.ministren Kuko, ambasadori Soreca reagon...

Para pak kohësh, u aludua fort dhe kishte media qe pretendonin me bindje te madhe se ambasadori Luigi Soreca kishte lidhje me një zyrtare...

VIDEO/Inaugurohet reparti i ri i RENEA-s, Rama dhe Soreca ndjekin nga...

Në 107- vjetorin e krimit të Policisë së Shtetit, forcat elitë të saj RENEA do të kenë një repart të ri. Godina e re...

“Si t‘i kuptojmë deklaratat e Komisionerit Hahn dhe Ambasadorit Soreca”

Nga Sali Berisha Miq, pas votimit te Bundestagut Gjerman , jo vetem per te hedhur poshte raportin e Komisionit Europian qe rekomandonte si çdo vit,...

Berisha, a ka njohuri Soreca per ligjin Fusha qe pastron narko-eurot

Reagim i Berishes ndaj deklaratave te ambasadorit Soreca! Une jam nga ata qe kam mirepritur me sinqeritet ardhjen e ambasadorit Luigi Soreca ne Shqiperi. Kjo...

Regjisori Budina i kthehet kundër Sorecës: Arsyet pse s’jam dakord me...

Regjisori Robert Budina i ka renditur ambasadorit të Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, arsyet pse nuk e sheh të politizuar debatin për Teatrin...

Ish-ministri për Sorecën: Sa herë fjalët nuk janë të mira për...

Ish-ministri Ylli  Manjani ka marr shkas nga reagimi i fundit i Sorecës, lidhur me teatrin  Kombëtar për të dhënë një tjetër koment mbi sjelljet...

Përplasjet për Teatrin, si e komenton Soreca: Është çështje delikate, nuk...

Ambasadori i BE-së në vendin tonë Luigi Soreca ka deklaruar se Teatri Kombëtar tashmë është  çështje delikate dhe politizuar, ndërsa ka devijuar në dhënien...