Nuk ka mbaruar ende, Veliaj do të shpronësojë dhe Sarajet në qendër të Tiranës

Ndaje

Nuk ka mbaruar ende synimi i kryebashkiakut te Tiranes, per ta kthyer Tiranen ne vendin e kullave dhe jo te historise dhe trashegimise.

Exit ka verejtur me kujdes shprehite e fundit te Erion Veliajt dhe shkruan se jemi ne rrezik te humbjes se nje tjeter ndertese me vlere per qytetin.

Veliaj do shpronësojë nga pronarët ndërtesën e njohur si Sarajet, dhe një ndërtesë në pronësi të familjes Libohova ngjitur me të, të cilat ndodhen në rrugën Abdi Toptani, në pjesën para Qendrës Toptani, përballë Hotel Plaza.

Veliaj e ka bërë këtë deklarim në emsionin Opinion të hënën në mbrëmje, duke argumentuar se do të shpronësojë dy ndërtesa private, me paratë publike, me pretendimin se do i bëjë ato muze.

Kjo ende nuk dihet nese do te jete plani i kryebashkiakut, pasi nga eksperiencat e fundit, shpronesimet kane sjelle shkaterrimin endertesave, dhe me pas dhenien e hapesires per ndertimin e kullave.

/DRONI.al/

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje