EMRAT/Kush janë shtatë të arrestuarit nga Policia për protestën, mes tyre dhe kreu i Vetëvendosjes Tiranë

Ndaje

Policia e Shtetit nxitoi te bente sot bilancin e djeshem, lidhur me perplasjet e dhunshme te Teatri Kombetar. Ne bilancin e saj, policia pati 21 te proceduar dhe 7 te arrestuar.

Në përfundim të veprimeve të kryera, specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatet e Policisë Nr. 1 dhe Nr. 3, arrestuan në flagrancë për veprat penale “Kundërshtim me dhunë i punonjësit të policisë së rendit publik” dhe “Pjesëmarrja në grumbullime të paligjshme”, 7 shtetas, emrat e te cileve mediat i kane zbardhur:

Bolken Abazi, 38 vjeç;

Kasteriot Qemaj, 37 vjeç;

Sokol Ndoj, 35 vjeç;

Romeo Lila, 35 vjeç;

Endrit Mertiri, 33 vjeç,

Burim Tafilica, 30 vjeç;

Edjon Xhoxhaj, 33 vjeç.

Mes tyre bie në sy dhe emri i kreut të Vetëvendosjes në Tiranë, Boiken Abazi i cili jo vetëm ishte prezent dhe mbështeti protestën por edhe mbajti një frazë fjalimi.

Ndërkohë policia thotë se janë lënduar edhe 7 policë por nuk jep asnjë raportim nëse ka pasur të lënduar mes protestuesve, duke pasur parasysh që pamjet e filmuara kanë treguar që policia ndaj protestuesve është ushtruar dhunë.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje