Opozita braktis mbledhjen për Reformën Zgjedhore, u rikthehet protestave

Ndaje

Opozita ka vendosur që të mos marrë pjesë në mbledhjen e sotme të Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore, e cila ishte planifikuar të mbahej në Pallatin e Kongreseve.

Sipas informacioneve, nuk bëhet fjalë për një braktisje finale të tryezës së Reformës, por vetëm për ditën e sotme, në një kohë kur  opozita do të jetë pjesë e protestës së sotme që do të mbahet duke nisur nga ora 16 e 30 e pasdites.

Palët kanë rënë dakord që Reforma Zgjedhore të mbyllet brenda majit ndërkohë që pritet të shihet se ç’do të ndodhë sot me anulimin e këtij takimi.

vijon…

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje