Italia, sa ishin viktimat dhe te infektuarit 24 oret e fundit

Ndaje

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 262 viktima dhe  992 raste pozitive me koronavirus.

Numri ne total i viktimave ka arritur ne 31,368 ndërsa numri i personave të infektuar në 223, 096.

Numri i pacientëve aktual pozitiv me Covid 19 është reduktuar në 76,440 dhe janë 2,017 të infektuar më pak se një ditë më parë.

Lombardia, rajoni më i goditur nga pandemia regjistron sot 111 viktima dhe 522 raste pozitive më shumë.

Janë kryer 14,080 tampone në 24 orë, dhe janë 653 të shëruar më shumë se një ditë më parë.

Në Itali deri më sot janë kryer rreth 2 milionë e 800 mijë tampone.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje