ITALI/ Viktimat dhe infektimet e reja, rënie e ngadaltë

Ndaje

Jane shenuar 269 viktima te reja nga koronavirusi ne Itali 24 oret e fundit duke cuar ne total numrin e tyre ne 28238 viktima. Nje dite me pare numri i viktimave shkoi ne 285 persona.

Krahasuar me nje dite me pare,  sot ka 16 viktima me pak brenda rendit zbrites ne kurben e epidemise.

Nderkaq jane shtuar 1965 raste te reja me Covid duke cuar ne total 232463 te infektuar ne te gjithe vendin. Nje dite me pare kishte 1827 infektime te reja.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje