Italia, viktimat e reja ne 24 oret e fundit, stabilizohet kurba e sheshte

Ndaje

Brenda 24 orëve te fundit kanë humbur jetën 454 persona nga 433 persona qe humben jeten nje dite me pare.

Ne total numri i viktimave në vend është rritur në 24114 persona.

Ndërsa, numri i rasteve të konfirmuara me covid brenda një dite eshte i me i ulet se nje dite me pare duke shenuar diten e gjashte me renie. Gjatë 24 orëve të fundit, në Itali janë konfirmuar 2226 raste tecreja nga 3047 raste nje dite me pare.

Italia mban vendin e tretë si vendi më i prekur nga koronavirusi./ DRONI.al

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje