“Të dënohet 10 ose 15 vjet burg ai që infekton të tjerët me qëllim”, Fuga: Amani more mos na bëni lolot e botës!

Akademiku  Artan Fuga është befasuar shumë nga ndryshimet ne Kodin Penal, qe parashikojne mes te tjerash, denime me burg per personat qe infektojne me koronavirus persona te tjere.

Fuga, teksa paralajmeron nje analize te thelle ne ditet ne vijim, shkruan se ky eshte budadallek dhe kete e argumenton me plot ironi.

Te dënohet 10 ose 15 vjet burg ai që infekton të tjerët me qëllim? Edhe avokati më budalla në Shqipëri do ta bënte trupin gjykues të djersinte me oratorinë e tij që do ta fitonte pa një pa dy gjyqin!

Ata që do të dënoheshin do të bëheshin milionera me taksat tona duke e hedhur në Strasburg çështjen me dosjen e titulluar : Qenan K. kundër Shqipërisë! Amani more mos na bëni lolot e botës!

Amani more se nuk jemi akoma Hungari. Gjeni ndonjë lojë tjetër për të shtyrë karantinën se nga pak budallenj jemi bërë të gjithë“,-shkruan Fuga.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje