Tag: FUGA

Akademiku ironizon: Lidhni Turin! Fantazma e Maturës shfaqet edhe në projektligjin...

Akademiku Artan Fuga ka dhene disa kritika për gjuhën e përdorur në projektligjin e mazhorancës për përdorimin e gjuhës së minoriteteve aty ku përbëjnë...

“Ndalimi i makinave të dielën”, Fuga ironizon: Shqiptarëve t’u ndalohet edhe...

Artan Fuga ka reaguar ironikisht pas deklaratave te kryeministrit Edi Rama, i cili propozoi nismen e re per te ndaluar qarkullimin e makinave te...

Premtimi i Bashës për Teatrin/Fuga: Interesante ideja për ta ribërë, por...

Akademiku dhe Profesori Artan Fuga ka komentuar premtimin e Bashës për ta ribërë Teatrin Kombëtar siç ishte para se të shembej, kur PD të...

“Buton i një bombe bakteriologjike”, Akademiku Fuga kundër rikthimit të studentëve...

Akademiku dhe Profesori Artan Fuga është kundër kthimit të studentëve dhe pedagogëve në auditoret e universiteteve. Fuga e konsideron këtë vendim si butoni i një...

Ndryshimet në Kodin Penal/Fuga reagon ashpër: Nëse Kuvendi sot e kalon...

Akademiku Artan Fuga e ka cilësuar dënimin me 10 -15 vite burg nëse shkakton vdekjen e COVID-19 të parashikuar në projektligjin për ndryshimet ne...

“Të dënohet 10 ose 15 vjet burg ai që infekton të...

Akademiku  Artan Fuga është befasuar shumë nga ndryshimet ne Kodin Penal, qe parashikojne mes te tjerash, denime me burg per personat qe infektojne me...

“Po të kisha simptoma do ja lejoja mjekut”, Fuga thirrje ministrisë:...

Akademiku Artan Fuga ka propozuar që të përdoret klorokinë për pacientët me koronavirus në Shqipëri. Nëse vetë do kishte simptoma me COVID-19 thotë Fuga do...

“Lajme të mira brenda tragjedisë”, Fuga: Njerëzimi nuk qëndron duarlidhur, Akademia...

Akademiku dhe Profesori Artan Fuga në një analizë të tij në Facebook shkruan se ka lajme të mira brenda tragjedisë së koronavirusit siç janë...

Mesazhi i Fugës: Mos u mbyll se ta kërkon në mënyrë...

Akademiku Artan Fuga vjen me një mesazh të fortë drejtuar shqiptarëve, ku ne fakt ka qene shume aktiv me mesazhe dhe analiza te gjata...

“TVSH në shërbim të arsimimit të nxënësve”, Fuga: Të mos shohim...

Ish-zv/ministrja e Arsimit Nora Malaj, propozoi me heret që të bëhet realizimi i e modeleve të mësimit, nepermjet TVSh, në nje nga kanalet e...