VIDEO/Ky është laboratori ku bëhen testimet për Covid-19 në Shqipëri

Ndaje

Ky është laboratori i Institutit të Shëndetit Publik ku kryhen testimet për koronavirusin në Shqipëri.

Deri në këto momente janë testuar 2571 raste të dyshuara dhe prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me COVID-19, 377 raste, 22 prej të cilëve kanë humbur jetën.

Numri i viktimave nga koronavirusi ka shkuar në 22, pasi ditën e sotme ndërroi jetë një 90-vjeçar, i cili ndodhej i shtruar prej 5 ditësh te spitali Infektiv.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje