Tag: instituti

Infeksion nga uji në autobot, Instituti i Shëndetit publik jep sqarime:...

Instituti i Shëndetit Publik ka reaguar pas  lajmit se uji që shpërndahet me bote ka përmbajtje salmonele çka ka sjellë shtimin e rasteve në...

Votimet e 30-Qershorit/Instituti i Studimeve Politike nxjerr skandalin e radhës: A...

Instituti i Studimeve Politike ka provuar se manipulimi me votat në zgjedhjet e 30-Qershorit është i pranishëm, referuar ketu vetem nje rasti që Instituti...

Paralajmëroi mbylljen e Institutit, Tufa kundër Ramës: Nuk duhet t’u zërë...

Në vazhdën e debatit të ashpër që vijon prej mëse një muaji, Rama sulmoi drejtpërdrejtë në ditën e dëshmorëve Tufën, duke parlajmëruar edhe mbylljen...

Tërmet në Shqipëri, ja epiqendra dhe magnituda

Mëngjesin e ditës së sotme një tërmet me magnitudë 3.2 ballë është ndjerë në qytetin e Durrësit. Lajmi u bë i ditur nga Instituti i...