FOTO/Shifra të frikshme nga Spanja, 950 viktima vetëm në 24 orët e fundit

0Shares
0

10003 persona kanë humbur jetën në Spanjë nga koronavirusi, 950 vetëm në 24 orët e fundit, raporton Ministria e Shëndetësisë.

Numri i rasteve të konfirmuara ka arritur mbi 110 mijë, sipas të dhënave të fundit, ndërsa ai i të shëruarve në mbi 26700.

Numrat e rinj vijnë pasi Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara gjithashtu raportuan numrin e tyre më të lartë të vdekjeve në një ditë të vetme që nga fillimi i pandemisë së koronavirusit.

SHBA ka regjistruar 884 vdekje nga koronavirusi, sipas të dhënave të mbledhura nga Universiteti Johns Hopkins. Ajo gjithashtu ka konfirmuar më shumë se 213,000 raste të sëmundjes.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje