Tag: spanja

Spanja fillon studimet, do të zbulojë nëse mund të merret koronavirusi...

HULUMTUESIT në Spanjë po kryejnë një studim të ri për të përcaktuar nëse koronavirusi mund të kapet përmes plazheve, pishinave apo detit, në një...

FOTO/Në rrugë për të shijuar ‘lirinë’, spanjollët më në fund mbushin...

Spanja, një nga vendet më të goditura nga koronavirusi i ri, vendosi masa të rrepta izolimi për të paktën shtatë javë. Por Kjo fundjavë...

Spanja shtyn kufizimet e ashpra deri më 9 maj

Parlamenti spanjoll shtyu gjëndjen e emergjencës dhe kufizimet e mëdha të paktën deri në datën 9 maj. Vendimi i parlamentit u mor pas kërkesës së...

Spanja del nga izolimi në pjesën e dytë të majit, kryeministri...

Kryeministri i Spanjës Pedro Sanchez tha të mërkurën se qeveria e tij planifikon të fillojë të përmbysë masat e bllokimit të koronavirusit në gjysmën...

Spanja shënon ulje të viktimave, qeveria lëshon udhëzime për punonjësit që...

Qeveria e Spanjës të Shtunën përcaktoi udhëzimet e reja për njerëzit që të ktheheshin në punë duke hequr pjeserisht kufizimet, ndërsa vendi raportoi rritjen...

Shpresë në Spanjë, raportohet numri më i ulët të viktimave ditore...

Spanja ka raportuar 605 vdekje të reja nga koronavirusi, raporti më i ulët ditor që nga 23 mars, duke sjellë numrin e përgjithshëm të...

FOTO/Shifra të frikshme nga Spanja, 950 viktima vetëm në 24 orët...

10003 persona kanë humbur jetën në Spanjë nga koronavirusi, 950 vetëm në 24 orët e fundit, raporton Ministria e Shëndetësisë. Numri i rasteve të konfirmuara...

Ndodh e paimagjinueshmja në Spanjë/Të moshuarit gjenden të vdekur në azile,...

Ushtarët spanjollë që ndihmojnë për të luftuar pandeminë e koronavirusit kanë gjetur pacientë të moshuar në shtëpitë e braktisura dhe, në disa raste, të...

Kodet e mafias në Shqipëri, gazetari i infiltruar spanjoll paralajmëron ‘tërmet’

Investigimi i linjave ndërkombëtare të trafikut të kokainës dhe të qenieve njerëzore në Amerikën e Jugut duket se e ka “sjellë” gazetarin spanjoll David...

Pas Gerard Pique, një tjetër futbollist i njohur ‘braktis’ Spanjën

Vazhdojnë surprizat me futbollin. Pasi Gerad Pique njoftoi largimin e tij nga Spanja, këtë radhë ai që suprizon me vendimin e tij është David...