712/ Italia, një ditë tjetër tragjike, numri i viktimave si një ditë më parë

Ndaje

Itali ka shënuar 712 viktima në 24 orët e fundit, me ilarte se një ditë më parë.

Numri i të infektuarve të gjetur 24 orët e fundit është 6153 persona duke e cuar në total numrin e italianëve me koronavirus në 80539, vetëm 1000 perosna më pak se sa Kina, vendi i origjinës së virusit.

Në total numri i viktimave në Itali është 8215 persona, numri më i lartë në të gjitha vendet, ndjekur nga Sapnja me 4125 viktima dhe në vend të tretë Kina me 3287 viktima.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje