U deklarua si viktima e 5-të, Ministria ndryshon njoftimin: 61 vjecari nga Tirana në vdekje klinike

Ndaje

Merr një rrjedhë tjetër fati i 61-vjecarit nga Tirana, I cili u deklarua si viktima e 5-të e koronavirusit në Shqipëri.

Ministra e Shëndetësisë ka ndryshuar njoftimin, duke deklaruar tashmë se nga puna dhe përpjektjet e jashtëzakonshme të mjekëve ai nuk ka ndërruar jetë, por është në vdekje klinike.

Pacienti 61-vjeçar i raportuar nga spitali infektiv ka pësuar vdekje klinike, mjekët përpjekje të jashtëzakonshme për ta kthyer në jetë! Por gjendja mbetet tepër e rëndë! Pas pak mjekët në një prononcim”, sqarohet ne njoftim.

vijon..

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje