LAJMI I FUNDIT/ Itali, për të dytën ditë radhazi bie numri i vdekjeve

Ndaje

Shkon në 602 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali në 24 orët e fundit duke shënuar për të dytën ditë rradhazi ulje në numrin e vdekjeve në vendin më të goditur nga epidemia e covid 19.

Një ditë më parë numri i vdekjeve ishte afërsisht 68 përsona ndërsa para dy ditësh ku numër kapërceu mbi 700.

Numri total i vdekjeve është 6078 persona, ndërsa numri i të shëruarve është 7432.

Numri i rasteve të reja në Itali me infeksion covid 19 ka shkuar në 4790 për 24 orët e fundit ndërsa në total, tëinfektuarit në Itali janë afër 50 mijë persona.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje