VIDEO/ Mjekët e spitalit infektiv, porosi të rrepta këtë mbrëmje për qytetarët

Ndaje

Mjekët e spitalit infektiv kanë realizuar një video sot ku u bëjnë thirrje të gjithë qytetarëve të qëndrojnë në shtëpi. Sic duket mjekëtë dhe infermierët e pavionit të koronavirusit janë të alarmuar nga lajmet se shumë njerëz sot kanë dalë nga shtëpitë duke thyer rregullat e vetizolimit.
Mjekët e thonë qartë se arma e vetme për tu mbrojtur nga virusi është të mos shfaqesh në zona me publik dhe me kontante.
Kryeministri Edi Rama ka urdhëruar sot ushtrinë të dalë në rrugë për të ndaluar lëvizjen e njerëzve ndërkohë që një orar më fasha për të kryer shërbime vetjake ndryhsoi për shkak se grumbulloi shumë njerëz në pikat e shërbimeve.
Rama u është drejtuar qytetarëve më ashpërsi këtë mbrëmje. Nëse do të kishte përdorur këtë gjuhë para dhjetë ditësh mund të ishte akuzuar për ngjallje paniku. Prej tri ditësh ai nuk bën asnjë kompromis duke shtërbguar gjithnjë e më shumë masat e karantimit për qytetarët.
Deri tani në Shqipëri ka 70 të infektuar dhe dy viktima.

🔴 MJEKËT E INFEKTIVIT JANË TË ALARMUAR NGA SJELLJET E PAPËRGJEGJSHME TË ATYRE QË PO E SABOTOJNË KËTË LUFTË ME XHIROT E TYRE DHE ME ATO RADHAT PA RADHË, QË KTHEHEN NË MITINGJE PËR TË PËRQAFUAR ARMIKUN E PËR TA MARRË ME VETE NË SHTËPI! 🔴 KËTA MJEKË PO BËJNË HEROIZËM, NDËRSA SABOTATORËT PO BËJNË NJË TRADHËTI TË PASHEMBULLT, QË DO TË NA HAPË VARRIN PO NUK U NDAL URGJENT! 🔴 NËSE NUK RRINI TË GJITHË DREJT NË KËTË LUFTË, NUK DO KEMI KU TË SHTRIJMË TË SËMURËT DHE NUK DO KETË VEND AS NË VARREZA, JO MË NË SPITALE!

Publiée par Edi Rama sur Vendredi 20 mars 2020

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje