VIDEO/Qytetarët mbushin supermarketet, Braçe revoltohet: Nuk tha njeri për salçiçe o popull! Duhen vitaminat!

Ndaje

Menjehere pas perhapjes se lajmit se koronavirus ka arritur në Shqipëri, njerezit jane drejtuar supermarketeve per te marre furnizimet e para nga frika se mos virusi perhapet me shpejt.

Zëvendës kryeministri Erion Braçe në një shkrim në rrjetet sociale ka reaguar ashpër ndaj qytetarëve.Braçe thekson se nuk duhet miell oriz, makarona apo salçiç, por duhen vitamina C,B,D.

“OOOOO POPULL!VITAMINE C, B, D REKOMANDOHET!NUK THA KUSH ORIZ, MIELL, MAKARONA, VAJ, SHEQER, SALLAM, SALCICE, QOFTE ETJ!ATO ATY DO I KENI,NUK UA MERR KUSH!”- shkruan Braçe.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje