VIDEO/Zbulohen dhe kapen pesë tonë kokainë në Panama, po transportoheshin me nëndetëse

Ndaje

Mediet botërore kane raportuar se fundmi se eshte kapur nje sasi tjeter e madhe droge, rreth 500 kg kokaine. Ato raportojnë se kokaina ishte kontrabanduar me nëndetëse, ndërsa deri më tani janë arrestuar katër shtetas të Kolumbisë.

Autoritetet e sigurisë nuk kanë zbuluar se në cilin vend planifikohej të kontrabandohej droga brenda nëndetëses. Panamaja, që është një linjë e përshtatshme për kontrabandimin e drogës nga Kolumbia për në SHBA, gjatë vitit të kaluar ka arritur të sekuestroj 91 tonë drogë, ku 77.9 ishte kokainë e 12.9 marihuanë.

Kujtojmë që kjo nuk është hera e parë që kontrabanduesit e lëndëve narkotike përdorin nëndetëset e vogla, për t’i dërguar në destinacion “pakot” e tyre. Po kështu kishte vepruar edhe Pablo Escobar e El Chapo, që aktualisht vuan dënimin me burgim të përjetshëm në një burg në SHBA.

vijon..

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje