Basha te Teatri Kombetar: Kurre nuk eshte vone te sigurosh liri dhe dinjitet

Ndaje

Në sheshin e Teatrit Kombëtar u shpall Konkursi Mbarëkombëtar për Monumentin e Lëvizjes Studentore dhe Qytetare për Demokraci shoqeruar me nje ceremoni ku mori pjese edhe kreu i PD, Lulzim Basha.

Gjatë fjalës së tij, anëtari i Kryesisë së PD, Jamarbër Malltezi,  tha se nëse shqiptarët do të jenë të bashkuar për kauza të demokracisë dhe lirisë, “atëherë do jemi gjithmonë fitimtarë”.

Live nga Teatri Kombëtar

Live nga Teatri Kombëtar29 vjet nga shembja e bustit të diktatorit, në konkursin për monumentin e kujtesës së heronjve të demokracisë, atëhere dhe sot

Publiée par Partia Demokratike e Shqipërisë sur Jeudi 20 février 2020

Ndërkohë lideri i PD-së Lulzim Basha tha se qytetarët e Tiranës, shqiptarët i tregojnë një bote të tërë se janë një popull që dinë të mbrojnë artin dinë ti bëjnë fre babëzisë atëherë kur duket se nuk ka kufij. “19 shkurti i vitit ’91 , ishte i mbushur me pasiguri.

Kurrë nuk është vonë të pendohemi për mëkatet tona personale. Kurrë nuk është vonë të sigurojmë liri dhe dinjitet për Shqipërinë, për fëmijët tanë”, u shpreh Basha.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje