FOTO/Vdekja e mistershme e vajzës nga Shqipëria, mjeku italian në hetim për vrasje

Ndaje

Prokuroria italiane ka nisur hetimet ndaj një mjeku te spitalit Belcolle në Itali, në lidhje me vdekjen e mistershme të 16 vjeçares shqiptare Aurora Grazini. Mjeku po hetohet nën akuzën e vrasjes, ashtu siç bëjnë me dije mediat italiane.

Adoleshentja shqiptare humbi jetën të shtunën, fill pasi kishte dalë nga spitali i Belcolles në Viterbo,  pasi kishte paraqitur shenja të gjendjes së ankthit dhe panikut.

Në vizitën e saj mjeku i kishte këshilluar vajzës që të këshillohej me një psikolog, por një ditë më vonë, 16 vjeçarja u gjet e vdekur në banesë nga prindërit e saj. Autoritetet po presin rezultatet e autopsisë mbi trupin e adoleshentes dhe deri më tani është hedhur poshtë teza e një vetëvrasje, pasi jo pak kohë më parë, Aurora ishte ndarë nga i dashuri.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje