XHULIANI/ Avokati i Trump: Soros perdor ambasadat amerikane ne lindje te sulmoje kundershtaret

Ndaje

KIsh-kryebashkiaku i Nju Jorkut dhe  njohkosisht avokati i Presidentit Trump, Rudi Xhuliani, (Rudy W. Giuliani) deklaroi se Soros përdor ambasadat amerikane në Evropën Lindore për të sulmuar armiqtë e tij.

“Soros është armiku numër 1 i Partisë Republikane. Ai është një anarkist. Ai ka themeluar DA-në për të liruar kriminelët. Dhe në Europën Lindore, ai përdor ambasadat amerikane për të mbrojtur organizatën e tij dhe sulmuar kundërshtarët. Ndiqni të mërkurën e kësaj jave rudygiulianics.com”, shkruan ai në Twitter.

Kjo eshte hera e pare qe deklarohet nga nje njeri shume afer Trump. Soros ne disa vende lindore eshte akuzuar per axhenda politike si dhe per financim te grupeve te majta te kamufluar si shoqeri civile. Zyra e Sorosit eshte mbylkur ne Hungari dhe Austri. Ne Shqiperi funksionon ende.

 

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje