Nje shishe 50 grameshe me pesticid, shtohen enigmat per vdekjen e 3 familjareve ne Bulqize

Ndaje

Nje detaj i ri shton edhe me shume enogmat qe qëndrojne pas tragjedisë në familjen Lala në fshatit Ostren të Bulqizës, ku humbën jetën tre pjesëtarë, ndërsa në spital gjendet edhe një vajzë.

Grupi hetimor gjeti pranë banesës një shishe të vogël 50 gramëshe. Sipas News24, shishja çlironte aromë të rëndë.

Familjarët thanë se ajo mbante pesticide për patatet, ndërsa është dërguar për ekzaminim në laborator për të zbuluar nëse ishte ajo shkaku që i mori jetën Rajmonda Tolës, vajzës së saj Rudinës dhe djalit Fationit. Kryefamiljari ishte në Greqi si emigrant.

Tragjedia natën midis të enjtes dhe të premtes, ndërsa ishte kunata e gruas ajo që zbuloi ngjarjen e rëndë thuajse rreth orëve të mesditës pasi dera e familjes nuk ishte hapur.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje