Me armë dhe thika, pas informacioneve policia arreston 51-vjeçarin

0Shares
0

Një 51 vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Divjakës nën akuzën e mbajtjes së armëve pa leje.

Autoritetet arrestuan shtetasin me iniciale N.P., 51 vjeç banues në Muçias ku gjetën në posedimin e tij 1 armë gjahu dhe 2 thika.

Në përfundim të veprimeve të kryera është bërë arrestimi në flagrancë i shtetasit N. P për veprat penale “Mbajta pa leje e armëve të gjuetisë” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta” – njoftojnë uniformat blu.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së parë Lushnje për veprime të mëtejshme.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje