David Lega, serish deklarate kunder ligjeve antishpifje

Ndaje

Raporteri për Shqipërinë në Grupin PPE të Parlamentit Europian David Lega deklaroi serish sot (30 janar2020) se “jam i shqetësuar për votimin sot në Shqipëri. Është problematike për zhvillimet demokratikesi dhe per negociatat e antarësimit në të ardhmen.”

Lega beri edhe dje nje deklarate te tille duke paralajmeruar rrezikun qe sjell miratimi i ligjeve ne Parlament.

Worried about upcoming vote in Albania today. It’s troublesome for the democratic development as well as for possible future ascension talks. More on davidlega.eu/2019/12/19/pre…

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje