Tag: david lega

Deputeti suedez: Rama i ashper me gazetaret, i bute me narkotrafikantet

Raporteri për Shqipërinë në Parliamentin Europian suedezi David Lega tha në mbledhjen e sotme kushtuar 15 kushteve te BE per Shqiperine se ishte i...

David Lega kerkon nga Rama ndaljen e dhunes

Edhe raporteri për Shqipërinë në Parlamentin Europian David Lega i bashkohet denimit të veprimit të qeverisë dhe të dhunës policore. Bashkë me eurodeputetin Gahler ai...

DAVID LEGA/ Raporteri per Shqiperine ne PE, thirrje qeverise: Anulo ligjin...

Raporteri për Shqipërinë në Parlamentin Europian David Lega i bëri thirrje qeverisë Rama për të anulluar paketën ligjore për median e cila u miratua...

David Lega, serish deklarate kunder ligjeve antishpifje

Raporteri për Shqipërinë në Grupin PPE të Parlamentit Europian David Lega deklaroi serish sot (30 janar2020) se “jam i shqetësuar për votimin sot në...

Paralajmerim i ashper per qeverine nga Parlamenti Evropian: Mos i miratoni...

Reporteri për Shqipërinë në Grupin PPE të Parlamentit Europian David Lega paralajmeroi qeverine shqiptare se po rrezikon celjen e negociatave. Parlamenti monist i Titanes...

Reagimet e zyrtarëve të huaj tërheqin vëmendje: Ligji i miratuar frenon...

Përveç opozites, gazetareve, shoqateve, shoqerise civile dhe disa prej socialisteve qe e kundershtuan, ligji per anti-shpifjen terhoqi vemendjen dhe te nderkombetareve, perfaqesues te partive...

Paketa anti-shpifje/Eurodeputeti paralajmëron: Rrezikohet hapja e negociatave, zbatoni rekomandimet

Eurodeputeti David Lega ka dalë sërish kundër paketës antishpifje që qeveria kërkon të miratojë ditën e sotme në Parlament. Përmes dy postimeve të njëpasnjëshme në...