Identifikohet trupi i legjendës së basketbollit, zbulohet pajisja që mund t’i shpëtonte jetën Kobe Bryant

Pas disa ditësh nga aksidenti fatal ajror që tronditi botën, të martën në mbrëmje janë identifikuar trupat e 4 nga 9 personat që humbën jetën në helikopterin e ish-basketbollistit te njohur.

Mes tyre, falë analizave dixhitale, është identifikuar trupi i ish basketbollistit Kobe Bryant dhe vajzës së tij, Gianna Marria.

Hetimet e fundit, të bëra publike gjatë një konferencë, kanë nxjerr në pah se helikopteri më të cilin fluturonte Bryant nuk kishte pajisjet e duhura për të njoftuar piloton se përpara kishte një pengesë, një kodër në këtë rast. Sipas ligjeve në SHBA, këto pajisje nuk janë të detyruara të jenë të përfshira në trupin e helikopterit.

Komunikimi i fundit me kullën është bërë në lartësinë 700 metra përpara se të përplasej me kodrën.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje