Zbulohen emrat e viktimave, me Bryant ishin dhe disa “VIP-a” të tjerë të basketbollit

Ndaje

Asnjë i mbijetuar nga aksidenti tragjik i legjendes se basketbollit, Kobe Bryant. Basketbollisti legjendar humbi jeten se bashku me vajzën e tij, ndërsa arsyeja lidhet me mosmenaxhimin e helikopterit i cili po fluturonte ne kushte të vështira atmosferike.

Ndërkohë, “Daily Mail” raporton se janë identifikuar raporton se janë identifikuar një pjesë e viktimave, ku përveç Kobe Bryant dhe vajzës së tij, viktimë është edhe piloti i helikopterit, Ara Zobayan, si dhe trajneri i bejsbollit nga Orange County College, John Altobelli, gruaja e tij, Keri, dhe vajza e tyre, Alyssa.

Po ashtu, një tjetër viktimë e aksidentit tragjik është edhe trajnerja e basketbollit të femrave, Christina Mauser.

Kobe Bryant është një ndër emrat më të mëdhenj të basketbollit botëror. Ai luajti për dy dekada me Los Angeles Lakers duke fituar pesë tituj NBA dhe duke qenë 18 herë pjesë e All-Stars Game.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje