DENONCIMI/Mungesa e vaksinës së gripit, mjekët refuzojnë të dalin në emisione për të dhënë shpjegime

Teksa i gjithë vendi është nën panikun e virozave të stinës, qeveria ka urdhëruar mjekët të mos flasin për mungesën e vaksinave.

Ky është denoncimi I mbërritur në Facebook-un e ish-kryeministrit Sali Berisha.

Kujtojme se ne disa emisione ka patur refuzim te specialiastevw te shendetit te marrin pjese ne panel per te folur rreth kesaj çështje.

Shqetësim i madh për qëndrimin mafioz të narkoqeverisë ndaj virozës me raste fatale. Duan të mbulojnë me heshtje kriminale mungesën e vaksinës! Mjekët urdhërohen nga Edvin Mafia nepërmjet ndrikull Manastirliu te mos dalin në emisione per të sqaruar qytetarët! Krim!”, shkruan ish-kryeministri Sali Berisha, ndërsa publikon edhe mesazhin e qytetarit.

“Pershendetje doktor me kte rastin e fundit te virozes qe ka rene nuk po dime se cfar te bejm sepse kemi femij te vegjel dhw vet jemi te rinj.ky shtet me kto njerez ne krye po na shkatarron.ju lutemi beni dicka te dime cfar masash te marim sepse jemi te prekur nga gripi dhe se dim se cfae duhet tw bejm ne spitale nuk kemi as mjek te hajrit ku te na japin ndihmen e duhur.ne televizor dalin dhe pergenjeshtrojn ku duhet te perplasemi ne si popull dhe te kerkojm te drejtat tona per te mbrojut veten dhe familjaret tane?”,-shkruhet ne denoncim.

/DRONI.al/

 

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje